11 lutego – Światowy Dzień Chorego

12 LUTEGO 2018
Janusz Szwarocki

W Światowym Dniu Chorego w rawskim szpitalu pw. Ducha Świętego ks. Dziekan Bogumił Karp w imieniu Biskupa Łowickiego odprawił Mszę św. w intencji chorych. Wspólnie z Nim eucharystię koncelebrował o. Przeor Łukasz Nawotczyński, który jest kapelanem szpitala.

W niedużej kaplicy kilku pacjentów oraz personel modlili się także o lepszą przyszłość dla tej rawskiej placówki. W homilii o. Łukasz podkreślił jak to miejsce jest ważne dla pacjentów ale również i dla osób, które na co dzień im pomagają. Trzeba zrobić wszystko, aby ocalić nasz szpital podkreślił ks. Dziekan apelując do decydentów, by wsłuchali się w głos Ducha Świętego i zechcieli podjąć konieczne i właściwe decyzje. Obaj duchowni oraz zgromadzeni na liturgii wierni podkreślali, że nie można dopuścić, aby nasz powiat pozostał bez szpitala. Zgromadzonym w kaplicy pacjentom oraz tym, którzy przebywali na oddziałach został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Na koniec Ksiądz Dziekan odwiedził też najmłodszych pacjentów obdarowując ich słodyczami.
Rawski szpital należy do najstarszych w Polsce i został ufundowany w 1374 roku przez rawskiego mieszczanina Mikołaja Paczotka. Prowadzili go benedyktyni płoccy aż do 1823 roku, wtedy to bowiem kościół przekazano gminie ewangelickiej, zaś walący się szpital rozebrano.

Więcej informacji o Światowym Dniu Chorego znajdziesz na: Światowy dzień chorego