105-lecie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja.

7 GRUDNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Uczniowie, nauczyciele, rodzice w Żyrardowie 4 i 5 grudnia obchodzili uroczyście 105-lecie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja.

Jedna z najstarszych szkół w mieście swoje świętowanie rozpoczęła od uroczystej Mszy św. w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Był to dzień, który połączył pokolenia. Na uroczystości w świątyni obecni byli, obok uczniów, także absolwenci, aktualnie uczący nauczyciele, jak i ci, którzy młodzież kształcili w minionych latach. Jak przystało na jubileusz, nie zabrakło także włodarzy, przyjaciół szkoły. Uczniowie na liturgię przybyli ze sztandarem, który 5 lat temu poświęcił ordynariusz łowicki.

Na zakończenie Eucharystii dyrektor szkoły Beata Marzęda-Przybysz podziękowała biskupowi i obecnym na liturgii za modlitwę i obecność. Podkreśliła, że przeżywany dzień jest dla wszystkich bardzo ważny i na długo zostanie w pamięci. – Na dzisiejszą uroczystą Mszę św. przybyło wielu, którym nasza ukochana „czwóreczka” jest bardzo droga i bliska – mówiła.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl