10 lat parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach

10 CZERWCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Wielkie święto, dziecięca radość, odpowiedzialność za wspólnotę i tworzenie Kościoła, który przetrwa kolejne wieki. Tak można podsumować jubileusz 10-lecia parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach i Przedszkola Świętej Rodziny. Dziś serce skierniewickiej społeczności wiernych bije przy Sercu Maryi.

Ksiądz Rafał Babicki, proboszcz parafii, przyznaje, że z roku 2014 ma dwa szczególne wspomnienia. Pierwsze z nich to erygowanie parafii Niepokalanego Serca NMP. Drugie – wygrany mecz piłki nożnej reprezentacji Polski z reprezentacją Niemiec (2:0). – Oba te wydarzenia łączy fakt, że i na boisku, i w tworzeniu nowego środowiska duszpasterskiego, by wygrać trzeba stworzyć zespół, wspólnotę, grupę osób, która będzie chciała osiągnąć zamierzony cel – mówi ks. Rafał.

Dziś (8 czerwca) ta jedność widoczna była od rana, gdy na Mszy św. zgromadzili się licznie wierni wraz z przedstawicielami parlamentu, samorządu, całego dekanatu Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Jakuba w Skierniewicach, kapłani zaprzyjaźnieni z parafią.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”