Z Rio do Krakowa – Resume

28 SIERPNIA 2016

Na uroczystej Gali w pięknej żyrardowskiej Resursie zgromadzili się biskupi, duchowieństwo, siostry zakonne, samorządowcy, służby – nie tylko mundurowe, sponsorzy i wolontariusze zaangażowani w ŚDM.
Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba wobec wszystkich zebranych wypowiedział słowa wdzięczności za trud przygotowania i koordynowania działań w naszej Diecezji. Największy trud, jak podkreślił Biskup Łowicki, wzięli na siebie czterej kapłani, którzy byli koordynatorami diecezjalnymi – ks. kan. Adama Bednarczyk – główny odpowiedzialny oraz ks. Sylwester Bernat, ks. Tomasz Staszewski i ks. Tomasz Wójcik. Wszyscy oni w dowód uznania otrzymali pamiątkowe medale papieskie.

Oprócz okazanej wdzięczności każdemu imiennie ks. Adam Bednarczyk podsumował w kilka minut ogrom pracy, który został wykonany przez szereg osób w ciągu tych trzech lat.

Nikt z gali nie odszedł z pustymi rękoma – podczas ostatniej części Biskup Łowicki wraz z Głównym Koordynatorem wręczali listy gratulacyjne oraz pamiątkowe statuetki. Otrzymali je Ci wszyscy, których wkład w diecezjalne przygotowania ŚDM był nieoceniony. Było to ponad 130 osób, które imiennie były zapraszane na scenę – zatem obecni mogli się przekonać, kto fizycznie był odpowiedzialny za poszczególne odcinki przygotowań.

O godz. 19.00 na placu przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia odbyła się druga część. Rozpoczęła się ona modlitwą uwielbienia i dziękczynienia a potem Siewcy Lednicy uwiebiali Pana Boga śpiewem i tańcem.

Najważniejszym momentem podsumowań była wspólna Eucharystia w kościele pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. To najlepszy sposób by wyrazić wdzięczność wobec Boga i ludzi. W homilii wygłoszonej przez głównego Celebransa zostało podkreślone, że Pan Bóg dał każdemu z nas talenty – i zostały one wykorzystane w pełni w czasie przygotowań do ŚDM. Na sam koniec Mszy św. Biskup wraz z ks. Adamem podkreślili, że ŚDM w Polsce się skończyły, ale na kanwie tego, co zostało do tej pory zrobione nadal w Diecezji będziemy budować Horeb.

Biskup także zaprosił wszystkich na uroczyste rozpoczęcie peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Diecezji – początek w Żyrardowie, pl. Jana Pawła II, sobota 3 września godz. 17.00.

Ostatnim elementem wieczoru była wspólna agapa w ogrodach parafialnych.

Więcej o wydarzeniu znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl oraz sdmlowicz.pl

Partner Wydarzenia: