Z gratulacjami i receptą na życie

4 MAJA 2021
Krzysztof Zwoliński

Podczas uroczystej Mszy św. tegoroczni maturzyści z Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach zakończyli rok szkolny. Wysokie średnie, listy gratulacyjne, statuetki świadczyły o tym, że mimo pandemii wykazali się ogromną dyscypliną i odpowiedzialnością. Teraz przed absolwentami kolejny wielki test dojrzałości – matura.

Mszy św. sprawowanej w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył bp Wojciech Osial. Wraz z hierarchą Eucharystię koncelebrowali ks. Piotr Karpiński, dyrektor „Klasyka”, a także ks. Radosław Sawicki, katecheta. W związku z obostrzeniami w świątyni wraz z uczniami zgromadzili się jedynie przedstawiciele grona pedagogicznego i rodziców. Uroczystość odbywała się w reżimie sanitarnym.

Ważne i poruszające przesłanie skierował do maturzystów podczas homilii bp Wojciech Osial. – Bogu dziękujemy za wszystko. I choć byśmy nie chcieli, to gdzieś głęboko jest też i lęk, o to jak wszystko pójdzie, lęk o maturę, lęk o studia, lęk o życie. Chcę wam dać radę, aby się nie bać i przejść wszystko spokojnie. Chcę dać receptę na to, by wszystko się dobrze poukładało. To, co powiem to nie moja mądrość, ale słowa samego Pana Jezusa. Zapamiętajcie jedno zdanie z dzisiejszej Ewangelii. Jezus mówi: „Ja jestem drogą i prawdą i życiem”. W tym zdaniu jest recepta na życie – mówił hierarcha.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.