XXV Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę

27 MARCA 2018
Janusz Szwarocki

W sobotę 24 marca ponad 2 tys. młodych osób, stojąc u progu egzaminu dojrzałości zawierzyło Matce Bożej swoją przyszłość. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2, 4). Spotkanie na Jasnej Górze rozpoczęło się nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Młodzież miała również okazję do wysłuchania konferencji prowadzonej przez Ks. Dariusza Kowalczyka prezesa Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Centralnym punktem była Eucharystia w kaplicy cudownego obrazu po przewodnictwem biskupa ordynariusza Andrzeja F. Dziuby, na której homilię do młodych wygłosił bp. Wojciech Osial. O oprawę muzyczną Mszy św., Drogi Krzyżowej i animację młodych zadbali alumni WSD w Łowiczu.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki