XXV ŁPPM dotarła na Jasną Górę

17 SIERPNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Po raz kolejny Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa zakończyła wędrówkę przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym roku była to jubileuszowa, 25. pielgrzymka na Jasną Górę.

Pomimo trudności organizacyjnych związanych z pandemią, ŁPPM jak co roku wyruszyła 6. sierpnia spod katedry łowickiej i po dziewięciu dniach pielgrzymowania, 14. sierpnia, dotarła na Jasną Górę. XXV ŁPPM odbyła się jednak w innej formie niż dotychczas. Na szlak wyruszyła jedynie grupa księży oraz służb pielgrzymkowych, ale znaczącą większość pątników stanowili pielgrzymi duchowi, którzy za pomocą mediów łączyli się we wspólnej modlitwie.

Tradycyjny wieczorny apel w Rędzinach, który poprowadził ks. Rafał Woronowski, przyjął formę różańca oraz nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Po wspólnej modlitwie ks. Tomasz Stępniak, przewodnik XXV ŁPPM, podziękował wszystkim, którzy byli obecni na szlaku pielgrzymki (zarówno fizycznie, jak i duchowo). Następnie głos zabrał bp Andrzej F. Dziuba. Biskup Łowicki również wyraził wdzięczność za zaangażowanie i pomoc w organizacji pielgrzymki.

Ostatniego dnia pielgrzymowania reprezentacyjna grupa księży i służb XXV ŁPPM stanęła przed obrazem Matki Bożej. Na wałach jasnogórskich pielgrzymów powitał Biskup Łowicki. Następnie o godz. 13.00 uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

Srebrny jubileusz Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej będzie trwał przez cały rok, aż do kolejnej, XXVI ŁPPM.

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia: ks. Łukasz Antczak, Krzysztof Zwoliński