XXIV ŁPPM – już u Matki na Jasnej Górze

19 SIERPNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

Po 9 dniach wędrówki, zmagań z własnymi słabościami, pogodą, trud pielgrzymowania został wynagrodzony. Wspólnota XXIV ŁPPM dotarła przed oblicze Matki Bożej Jasnogórskiej. W Jej spojrzeniu odnaleźli spokój, wytchnienie i nadzieję, że prośby składane przez czas pielgrzymki zostaną wysłuchane i zaowocują wielkimi łaskami.

Po prezentacji grup na wałach jasnogórskich, pokłonie Matce Bożej pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, zaś homilię wygłosił ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej F. Dziuba. Wielu pątników w Częstochowie zostaje na jutrzejsze uroczystości. Dziś wieczór spędza w kaplicy Cudownego Obrazu. – Chcę być przy Niej jak najdłużej, choć nawet 9 dni przed Jej obliczem to za mało. Gdy się od Niej odchodzi, zawsze jest lekki niedosyt, ale wiem, że czuwa nade mną i prowadzi mnie – mówi Ania, pątniczka pomarańczowej grupy.

Relacje i galerie zdjęć znajdują się na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym „Gościa łowickiego”.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Gorożankin