XXIV ŁPPM – dzień VIII

19 SIERPIEń 2019
Łukasz Antczak

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa powoli dobiega końca. Przed pielgrzymami niecałe 40 km, które przemierzą przez dwa dni. Dziś na szlaku wszyscy pamiętają szczególnie o ojcu duchownym pielgrzymki. Ksiądz Dionizy Mróz SDB obchodzi 25-lecie kapłaństwa.

Msza św. odbyła się przy kościele w Zawadzie. Świątynia od lat zachwyca pielgrzymów mozaiką Matki Bożej Jasnogórskiej, który znajduje się na zewnątrz świątyni. Patrząc w Jej oczy, niemal jednocześnie patrzą na ołtarz i Jej Syna.

Eucharystii przewodniczył ksiądz jubilat, zaś homilię wygłosił ks. Rafał Babicki, przewodnik grupy fioletowej i honorowy przewodnik ŁPPM. W kazaniu nawiązał do ks. Dionizego, wskazując go jako wzór kapłana, przyjaciela rodzin i młodzieży, dobrego spowiednika i człowieka o wielkim sercu, który swoim życiem głosi Chrystusa. W prezencie od wspólnoty ŁPPM o. Dionizy otrzymał kask i rękawice motocyklowe, które przydadzą się w chwilach odpoczynku, które salezjanin spędza na motocyklu.

Relacje i galerie zdjęć znajdują się na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym „Gościa łowickiego”.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Gorożankin

Podobne