XXIV ŁPPM – dzień VI

13 SIERPNIA 2019
Magdalena Gorożankin

Do celu pielgrzymki zostało niecałe 80 km. Szósty dzień skłaniał pątników do rozważania tematu „Nikt nie ma większej miłości… Krzyż Chrystusa”. Porannej Eucharystii w kościele parafialnym w Milejowie przewodniczył ks. Robert Błaszczyk, zaś homilię wygłosił ks. Kamil Goc. Przez 8 etapów pielgrzymi modlili się w intencji wszystkich ludzi, których spotykali na swojej drodze, a także za tych, którym obiecali modlitwę. W swoich modlitwach polecali także chorych i cierpiących, by umieli swoje cierpienie przemienić w krzyż.

Intensywny i długi dzień dał się we znaki pielgrzymom. Bąble, odciski, bóle mięśni i osłabienie były widoczne na trasie. Jednak dzięki profesjonalnym działaniom grupy medycznej i wsparciu duchowym kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych wszyscy bezpiecznie dotarli na nocleg do trzech miejscowości: Widawki, Kuźnicy i Gosławic. Refleksje z dnia i doświadczenia wybrzmiały podczas wieczornych modlitw i apelu, który odbył się w grupach.

Relacje i galerie zdjęć znajdują się na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym „Gościa łowickiego”.