XXIV ŁPPM – dzień V

10 SIERPNIA 2019
Magdalena Gorożankin

Jeden z intensywniejszych dni na Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę rozpoczął się od Eucharystii przy OSP w Biskupiej Woli. Pielgrzymi są już na półmetku wędrówki do Pani Jasnogórskiej. Temat dnia dotyczył odkrywania Miłości Bożej w Eucharystii.

Mszy św. przewodniczył ks. Rafał Nawrocki zaś homilię wygłosił ks. Piotr Krzyszkowski. Piąty dzień wędrówki był pełen dziękczynienia za diakonów Damiana i Piotra, którzy celebrowali wspomnienie św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika, s. Laurencję, która świętowała imieniny, ale przede wszystkim za to, że Chrystus zostawił się nam w darze Eucharystii, która jest Miłością.

Dziś pielgrzymi przeszli blisko 40 km idąc różnymi ścieżkami. – Najgorsze są drogi kamieniste. Wymagają pokory i skupienia, bo jednocześnie człowiek zwraca uwagę, by nie zrobić sobie krzywdy, z drugiej modli się i wszystkie myśli kieruje ku niebu. Jednak obecność braci i sióstr, a także dobrych ludzi na szlaku ŁPPM daje poczucie bezpieczeństwa i uspokaja, bo nawet gdyby coś się wydarzyło, mam na kogo liczyć – mówi Karolina z grupy Zielonej.

Wędrówka zakończyła się w Longinówce, gdzie pielgrzymi korzystają z dobroci i otwartości serc mieszkańców.

Relacja i galeria zdjęć znajduje się na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym „Gościa łowickiego”.