XXIV ŁPPM – dzień III

10 SIERPNIA 2019
Magdalena Gorożankin

W Wysokienicach Mszy św. rozpoczynającej trzeci dzień wędrówki do Pani Jasnogórksiej przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Na trasie XXIV ŁPPM w 10 grupach pielgrzymuje prawie tysiąc pątników. Trzeciego dnia pielgrzymki modlili się za swoich rodziców, a także prosili o nawrócenie wszystkich grzeszników.

Pielgrzymi wędrowali przez teren diecezji łowickiej zatrzymując się na postoju m.in w Żelechlinku, gdzie wsparli lokalną inicjatywę członków Rejonowego Koła Pszczelarzy. Kupując słoiczek miodu dołożyli swoją cegiełkę do wykończenia witrażu Matki Bożej Opiekunki Pszczół, który dzięki m.in. ich ubiegłorocznej hojności został wykonany w fasadzie kościoła.

Przemierzając ok. 25 km pątnicy doszli do Małecza, gdzie wieczorem grupa Pomarańczowa poprowadziła śpiew, zabawę, modlitwę i Apel Jasnogórski. Tradycją salezjańskiej pomarańczy jest przekazywanie historii świętych związanych ze wspólnotą ks. Jana Bosko. W tym roku przybliżyli postać św. Dominika Savio i bł. Laury Vicuni.

Relacje i galerie zdjęć z XXIV ŁPPM znajdują się także na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym Gościa łowickiego.