XXIV ŁPPM – dzień II

7 SIERPNIA 2019
Magdalena Gorożankin

Drugi dzień pielgrzymowania niesie za sobą nowe doświadczenia miłości. Po nocy spędzonej w Makowie wyruszyli w dalszą drogę do Matki Bożej Jasnogórskiej.

Dzień rozpoczęli od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Wojciecha Osiala. Już w trakcie Eucharystii wybrzmiała intencja dzisiejszego dnia, w której pielgrzymi modlli się o życie wieczne dla ś.p. bp. Alojzego Orszulika, pierwszego biskupa łowickiego i inicjatora Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. W swoich modlitwach polecali również kapłanów, siostry zakonne i katechetów, by nigdy nie brakowało im sił do głoszenia Chrystusa, a także polecali Panu Bogu papieża Franciszka.

Przechodząc przez Płyćwię, Byczki, Lnisno i Michowice pątnicy dotarli do Wysokienic, gdzie spotkali się na wieczorze uwielbienia poprowadzonym przez grupę Szarą czyli Służby ŁPPM. Do pielgrzymów dołączył biskup łowicki Andrzej F. Dziuba, a także małżeństwo Katarzyna i Tomasz Widulińscy oraz Bogumiła Szymko, którzy dali świadectwo doświadczania Bożej Miłości w życiu małżeńskim, chwilach próby – trudności, słabości, kłopotów.

Wieczór uwielbienia wprowadził pielgrzymów w modlitewny nastrój zatrzymania, chwili zadumy i bezgranicznego zaufania Bogu.

Więcej na stronie internetowej: lppm.pl lub lowicz.gosc.pl

Podobne