XXII Sympozjum Naukowe: „II Synod Diecezji Łowickiej – szanse i wyzwania”

11 MAJA 2026
Biuro prasowe

W dniu 12 maja 2026 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbędzie się XXII Sympozjum Naukowe poświęcone tematowi: „II Synod Diecezji Łowickiej – szanse i wyzwania”.

Wydarzenie wpisuje się w trwające prace związane z II Synodem Diecezji Łowickiej i będzie okazją do refleksji nad wyzwaniami duszpasterskimi, rolą synodu w życiu Kościoła lokalnego oraz drogami dalszego rozwoju wspólnoty diecezjalnej.

Sympozjum odbędzie się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu przy ul. Seminaryjnej 6.
Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

W programie przewidziano m.in. wystąpienia:
– ks. dr. Piotra Wierzbickiego: „Litera prawa i duch prawa w Kościele, czyli jak rozumieć synod diecezjalny?”
– ks. dr. Huberta Sieperta: „Raport o stanie Kościoła Łowickiego, czyli wyzwania pastoralne w kontekście II Synodu Diecezji Łowickiej”
– panel dyskusyjny z możliwością zadawania pytań z sali
– słowo podsumowania Biskupa Łowickiego Wojciecha Osiala.

Rozpoczęcie sympozjum o godz. 10.00.

Po zakończeniu przewidziano poczęstunek.

Podobne