XX Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej

24 WRZEśNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

W sobotę 21 września grupa ponad 300 katechetów i nauczycieli wyruszyła na pątniczy szlak, by zawierzyć Bogu czas nauki, kształcenia kolejnych pokoleń i prosić o światło dla siebie i wychowanków. Tegoroczne hasło „Bóg jest Miłością” nawiązywało do 20. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łowiczu. Nauczanie świętego przyświecało wędrówce i modlitwie katechetów i nauczycieli.

Sami katecheci mówią, że ta forma doskonalenia duchowego od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ciągu 20 lat pielgrzymi nawiedzili wszystkie diecezjalne sanktuaria, odwiedzili 40 miejscowości. Przez dwie dekady istnienia pielgrzymki nikomu nic się nie stało, wszyscy zawsze bezpiecznie docierali do celu i wracali do domów. Dla większości pedagogów Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej na stałe zapisała się w kalendarzu katechetyczno-duszpasterskim łowickiego Kościoła.

W tym roku nauczyciele wędrowali z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie do kościoła  pw. Świętej Trójcy w Lutkówce. Trasa pielgrzymki liczyła 15 km. W trakcie drogi nauczycielom przyświecało hasło: „Bóg jest Miłością”, nawiązujące do myśli przewodniej towarzyszącej pielgrzymce św. Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Święty papież na ziemi łowickiej 14 czerwca 1999 r. mówił o wychowaniu, kierował swoje słowa do nauczycieli, katechetów, rodziców, dzieci i młodzieży. W trakcie pielgrzymki katechetów i nauczycieli do słów papieża Polaka nawiązywał towarzyszący pątnikom ks. Roman Sękalski.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl