XIX Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej w Łodzi

1 LIPCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W dniach 24 i 25 czerwca 2024 r. ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja w Słupi wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Piłki Nożnej w Łodzi w dwóch kategoriach: Lektor Młodszy i Ministrant. Pierwszego dnia rozegrali cztery mecze eliminacyjne w grupach z drużynami z różnych stron Polski. Drużyna ministrantów jeden mecz zremisowała, a trzy przegrała. Mimo wszystko zakwalifikowali się do Finału B. Ostatecznie uplasowali się w pierwszej dwudziestce w Polsce. W składzie grali: Mikołaj Rymarczyk, Igor Kijo, Jakub Wiśniewski, Patryk Marat, Igor Chybner, Mikołaj Kozłowski, Eryk Albrychiewicz, Natan Jaskuła i Igor Stańczyk.

Natomiast lektorzy młodsi wyszli z grupy do Finału A. Drugiego dnia rozegrali bardzo dobre spotkania, dzięki czemu awansowali do ogólnopolskich finałów. Na hali Sport Arena w Łodzi rozegrali zwycięski mecz o trzecie miejsce. Wielkie gratulacje za brązowy medal na Mistrzostwach Polski. W składzie grali: Filip Chybner, Albert Gralewski, Marceli Burzyński, Piotr Chmurski, Paweł Chmurski, Dawid Chybner, Konrad Zaremba, Michał Marat i Szymon Kargiel. Wielkie podziękowania dla Zbigniewa Kargla za opiekę i trenerskie wskazówki dla chłopców.

Oprócz Parafii Słupia, diecezję łowicką reprezentowały następujące parafie:

Boguszyce, Sadkowice, Rawa Mazowiecka – Chrystusa Króla Wszechświata, Rawa Mazowiecka – Św. Pawła od Krzyża (Pasjoniści), Sochaczew – Św. Wawrzyńca, Kutno – św. Jadwigi.

Gratulujemy wszystkim finalistom i dziękujemy Kapłanom i Opiekunom.

 

Ks. Sebastian Antosik

Diecezjalny Duszpasterz Sportowców Diecezji Łowickiej

 

Tekst i Zdjęcia: Ks. Witold Panek

Podobne