XIII Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego

8 MAJA 2017
admin

Zebranych przywitał rektor seminarium ks. Sławomir Wasilewski. Czuwanie prowadziła apostolinka s. Anna Maria Pudełko. Po odczytaniu Ewangelii refleksję powołaniową wygłosił wicerektor WSD ks. Piotr Kaczmarek. – Z Jezusem wcale nie jest łatwo – mówił wicerektor. Przytoczył telewizyjną reklamę, według której inwestycje gwarantują szczęście, dostatek i brak kłopotów. – To kłamstwo, to nie jest możliwe. Na drodze każdego z nas, na drodze każdego powołania mogą się zdarzyć kłopoty i trudności, ale z Jezusem jesteśmy w stanie je przezwyciężyć. Tak jak Maryja, która powiedziała: Tak. A trudności są potrzebne po to, by nas kształtować – podsumował ks. Kaczmarek.

Następnie zebrani wysłuchali historii powołania siostry pasjonistki Agnieszki Ozimek. – Początkiem mojego powołania był moment, kiedy obraziłam się na Pana Boga, ponieważ zginął w wypadku mój kuzyn. Byłam wściekła na Boga, powiedziałam to księdzu, a on zaskoczył mnie swoją odpowiedzią. Nie usłyszałam, że Bóg ma swój plan. Duchowny powiedział mi krótko: To kłóć się z Bogiem. Kiedy zdecydowałam się iść za swoim powołaniem, mama nie odzywała się do mnie przez tydzień. Teraz powtarzam jej, że ma najlepszego na świecie zięcia – Jezusa, a ja mam najlepszą teściową – Maryję – mówiła s. Agnieszka.

Drugie świadectwo wygłosił ks. Łukasz Gawrzydek. – Kiedy na fizyce był temat o wyporności wody, nauczyciel poruszył sprawę chodzenia Jezusa po wodzie, wtedy upadła moja dziecięca wiara. Postanowiłem poznać świat drogą nauki, skończyłem studia, uczyłem przez dwa lata fizyki w gimnazjum. Młodzież miała wiele problemów, których fizyka nie była wstanie rozwiązać – opowiadał ks. Gawrzydek.

Na zakończenie bp Dziuba ogłosił, że kolejnym miejscem spotkania powołaniowego za rok będzie WSD w Łowiczu. – Idźcie i głoście – to słowa Jezusa, a każdy z nas jest powołany, by głosić powołanie – podsumował spotkanie biskup.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne