XII Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej do kościoła św. Michała Archanioła w Głuchowie

31 SIERPNIA 2011
XII Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej
do kościoła św. Michała Archanioła w Głuchowie
17 września 2011 r.
„Sursum corda”

Dla ludzi wierzących całe życie jest pielgrzymką. Pielgrzymką do nieba, do domu Ojca. Podczas tej drogi pojawiają się zwątpienia, przychodzą trudności. Na jaw wychodzi prawda o nas samych. W trudnych momentach najlepiej widać, ilu mamy prawdziwych przyjaciół. Przewodnikiem i niezawodnym przyjacielem okazuje się sam Chrystus – nasza nadzieja i siła . XII-ta Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli wpisuje się w cykl spotkań formacji duchowej. Jej celem jest stworzenie okazji do wspólnej modlitwy i refleksji nad naszą apostolska misją na terenie szkoły, parafii i środowiska, w jakim przyszło nam żyć. Pielgrzymka może stać się szansą integrującą nasze środowisko, wreszcie stwarza możliwość poznania ważnych miejsc kultu religijnego na terenie naszej diecezji. W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem : „Sursum corda”. Te słowa często powtarzał Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński,. W tym roku przypada 30 rocznica Jego śmierci i 110 rocznica Jego urodzin.  Cała posługa Kardynała Wyszyńskiego była podnoszeniem na duchu Umiłowanych Dzieci Bożych, jak lubił mawiać do swoich słuchaczy i wskazywaniem chrześcijańskiej drogi w czasach chrześcijaństwu i Kościołowi nieżyczliwych. W czasie naszego pielgrzymowania zapoznamy się również z pewnymi aspektami systemu wychowawczego bł. Marceliny Darowskiej, założycielki sióstr Niepokalanek.
W tym roku wyruszymy  z pięknego drewnianego kościoła św. Stanisława w Boguszycach k/Rawy Mazowieckiej i polnymi drogami podążać będziemy do Matki Bożej Głuchowskiej, która od kilku wieków odbiera cześć w kościele św. Michała Archanioła w Głuchowie
„Wybierz się (…) razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak”

Trasa:  – Boguszyce – Głuchów (11,5 km)

Odjazdy autokarów:
Kutno 6.30 kościół św. Wawrzyńca (dekanaty: Kutno św. Wawrzyniec, św. Michała Arch, Krośniewice, Żychlin)
Skierniewice 7.50 kościół św. Jakuba (oba dekanaty skierniewickie)
Rawa Mazowiecka 8.20 kościół Niep. Pocz. NMP (dekanaty: Rawa Maz., Biała Rawska, Lubochnia, Nowe Miasto)
Żyrardów 7.30 kościół MB Pocieszenia ( dekanaty: Żyrardów, Wiskitki, Mszczonów)
Łowicz 7.15 Katedra – parking przy bazylice katedralnej (dekanaty: Łowicz – Katedra, Łowicz – Św. Ducha, Głowno, Sanniki)
Sochaczew 7.00 kościół św. Wawrzyńca (dekanaty sochaczewskie)
Łęczyca 6.40 kościół św. Andrzeja (dekanat łęczycki, dekanat piątkowski)

Droga Krzyżowa: katecheci par. św. Pawła od Krzyża w Rawie Maz.
Różaniec: katecheci Niep. Pocz. NMP  w Rawie Maz.

Rozpoczęcie Pielgrzymki w kościele w Boguszycach o godzinie 8.30. Zakończenie Pielgrzymki ok. 15.30

Zapisy do dnia 13.09.2011 tel. 46 830 07 82