XI Grand Prix Diecezji Łowickiej wystartowało w Rawie Mazowieckiej

29 WRZEśNIA 2014

W sobotę 27 września w rawskiej hali „Millenium” rozegrano turniej piłki nożnej. Rozpoczął on zmagania ministrantów i lektorów w rejonie Rawa Mazowiecka-Skierniewice, jak również w całej diecezji. Finał XI Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Ministrantów i Lektorów odbędzie się wiosną 2015 r.

W rawskich zawodach wzięło udział po 11 drużyn w w kategoriach uczniów szkół podstawowych i open. Do rywalizacji w obu kategoriach przystąpiły reprezentacje parafii: św. Marcina w Wysokienicach, Wszystkich Świętych w Żelaznej, św. Wojciecha w Makowie, Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, św. Małgorzaty w Czerniewicach, Przemienienia Pańskiego w Lubani, św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach oraz św. Katarzyny w Rzeczycy.

W kategorii podstawówka swoje drużyny wystawiły ponadto parafie Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach i św. Józefa, rzemieślnika w Kochanowie, a w kategorii open – parafie św. Małgorzaty w Janisławicach i Trójcy Świętej w Cielądzu.

Zarówno w kategorii podstawówka, jak i open najlepsi okazali się zawodnicy z Wysokienic. Najlepszym strzelcem turnieju w kategorii podstawówka został Adrian Włodarczyk z Lubani, a najlepszym bramkarzem Łukasz Chylak z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Przypominam, że chętne parafie do wzięcia udziału w turniejach ministranckich proszę są o zgłoszenia do odpowiednich osób w rejonach. I tak:
Rejon Skierniewice – Rawa Mazowiecka – ks. Andrzej Sałkowski, proboszcz parafii Żelazna
Rejon Sochaczew – Żyrardów – ks. Tomasz Staszewski, wikariusz w parafia MB Pocieszenia w Żyrardowie
Rejon Kutno – Łęczyca – Żychlin – ks. Sebastian Antosik, wikariusz w parafii Witonia
Rejon Głowno – Łowicz – ks. Łukasz Antczak, rezydent parafii Świętego Ducha w Łowiczu.

Informacje o poszczególnych turniejach proszę zgłaszać na adres mailowy: