XI Diecezjalny Dzień Kobiet

23 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

Z radością pragniemy zaprosić Kobiety do wspólnego świętowania w ramach akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem”, które w tym roku odbywa się pod hasłem pełnym akceptacji:
„Przyjąć siebie z czułością”.

Redakcja „Gościa Łowickiego” razem z Dziełem Dzielnych Kobiet i przy wsparciu Duszpasterza Kobiet, już po raz jedenasty, ma zaszczyt organizować spotkanie, które w tym roku przybierze zupełnie nową formę. Po konsultacjach postanowiliśmy, że zamiast jednodniowego spotkania, zaprosimy Panie na dwudniowe Diecezjalne Rekolekcje Kobiet, które odbędą się 8 i 9 marca 2024 roku w Domu Modlitwy i Formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu (ul. Seminaryjna 6).

Chcemy razem z Wami zatrzymać się i zastanowić nad pięknem i wyzwaniami bycia kobietą w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w diecezji łowickiej. W mniejszym  gronie, będziemy dzielić się doświadczeniami, snuć refleksje i budować wspólnotę serc i ducha. Ograniczenia liczby uczestniczek są dla nas okazją do głębszego, osobistego spotkania. Wierzymy, że razem uda nam się zanurzyć w problemach, potrzebach i troskach, które chcemy złożyć w ręce Bożej Opatrzności, w duchu modlitwy i adoracji.

Rekolekcje wzbogacą konferencje, które poprowadzą – ks. Rafał Woronowski, duszpasterz kobiet, i s. Anna Maria Pudełko AP, która opowie nam, jak w codzienności odkrywać Boże obdarowanie i kochać coraz bardziej, wyrażając miłość do Boga, bliźniego i siebie samej.

Nasze rekolekcyjne spotkanie rozpoczniemy o godzinie 18.00 od Eucharystii i plenerowej Drogi Krzyżowej, a zakończymy adoracją Najświętszego Sakramentu w towarzystwie Maryi i świętych kobiet, które spotkały Jezusa. Drugi dzień będzie czasem na modlitwę, rozmowę i duchowe budowanie się w grupach. W centralnym punkcie programu znajdzie się uroczysta Msza święta, której przewodniczyć będzie bp Andrzej F. Dziuba. W duchu wdzięczności odmówimy Litanię Chwały. Jak to było podczas DDK, nie zabraknie prezentów, kwiatów i ciepłych rozmów przy filiżance kawy i domowych wypiekach.

Udział w rekolekcjach jest częściowo odpłatny – koszt wynosi symboliczne 100 zł, płatne na miejscu. Pozostałe koszty związane z zakwaterowaniem, noclegiem, posiłkami pokryją organizatorzy i sponsorzy. Jeśli Wasze serca zatęskniły za wspólnym, kobiecym czasem w duchu wiary i wzajemnego wsparcia, serdecznie zapraszamy do zapisów. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerami: 666-830-799 lub 693-031-263 do 3 marca. Z niecierpliwością czekamy na te chwile spędzone razem, na rozmowy, które nas zbliżą, i na modlitwy, które nas umocnią. Do zobaczenia w Łowiczu!

Podobne