XI Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w Intencji Powołań

27 KWIETNIA 2015

Ta inicjatywa Diecezjalnego Dzieła Powołań diecezji łowickiej zgromadziła w sobotni wieczór ok. 250 osób, wśród nich sporo młodzieży. Przyjechali ze swoim księżmi. Obecni byli również przedstawiciele żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych oraz klerycy z WSD w Łowiczu.

Nabożeństwu przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Jacek Skrobisz. Przygotowały je siostry apostolinki. Oprawę muzyczną zapewniła parafialna „Schola 35+”. Zebrani usłyszeli fragmenty orędzia papieża Franciszka na 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Po odczytaniu Ewangelii refleksję powołaniową wygłosił ks. Paweł Kozakowski, kapelan sióstr niepokalanek w Szymanowie.

– Jezus zachęca, żeby dla Niego opuścić swój dom. A to przecież naturalne miejsce dla każdego człowieka. Miejsce, w którym człowiek czuje się bezpiecznie. To też więzy rodzinne. Jezus mówi: „Zostaw braci, ojca, matkę”. A to są fundamentalne relacje. Coś, co nas buduje od samego dzieciństwa. Mamy też zostawić pole, czyli pracę, nasze dotychczasowe ambicje, nasze plany zabezpieczenia przyszłego życia. A dlaczego? Bo za to Jezus oferuje stokroć tyle i życie wieczne. Bez odejścia, bez porzucenia tego wszystkiego nie ma szans na rozwój – mówił ks. P. Kozakowski.

Swoim świadectwem odkrywania powołania podzielili się o. Piotr Różański SP z Kolegium Pijarskiego w Łowiczu oraz s. Wioletta Krzymowska SFB ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux, pracująca obecnie w przedszkolu diecezjalnym w Skierniewicach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”