XI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

27 MAJA 2024
Krzysztof Zwoliński

Białym marszem, w ciszy, rozpoczęła się XI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Do Głuchowa przyjechało ponad 100 pań. Jednak do tej liczby należałoby dodać ponad 30 świętych i błogosławionych niesionych w relikwiarzach i kilkadziesiąt kobiet – mam, których fotografie panie przywiozły ze sobą.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

O świętości, powołaniu do macierzyństwa i o duchowym DNA mówiła Agnieszka Napiórkowska, kierowniczka „Gościa Łowickiego”. Na tę konferencję wiele pań czekało aż 11 lat. – Nie wiedziałam, że to, co praktykuję od tylu lat, można nazwać, ująć w jakiś kanon i być z tego dumnym. Teraz to wiem – mówiła Jadwiga, uczestniczka XI Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podczas Diecezjalnych Pielgrzymek Kobiet zawsze świadectwem obecności Maryi, działania Boga dzielą się inne kobiety. W tym roku były to siostry – zarówno te rodzone, jak i te, które stworzyły wspólnotę, odpowiadając na Boże wezwanie. Lilianna Mordzak i Aleksandra Lucińska zabrały panie w muzyczną, rodzinną opowieść, zaś siostry pasjonistki Agnieszka i Joanna przybliżyły idee macierzyństwa duchowego.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Punktem centralnym spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Biskup senior diecezji łowickiej jest z kobietami od początku Diecezjalnych Dni i Pielgrzymek Kobiet. W homilii przypomniał, że każdy człowiek do Maryi przychodzi jak dziecko do matki.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Na ten dzień czekały nie tylko stałe bywalczynie kobiecych wydarzeń. Na kilka dni przed spotkaniem przygotowywały się do niego parafianki głuchowskiej parafii. Słysząc o pielgrzymce, postanowiły z sobie właściwą gościnnością podjąć uczestniczki XI Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Podobne