X Diecezjalny Dzień Kobiet

9 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

Zgodnie z tradycją także w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” pragniemy zaprosić panie na ich święto. Tym razem do dobrze znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Weź mnie za rękę”.

W tym roku w czasie wykładów i świadectw chcemy ponownie podjąć refleksję nad przyjaźnią, o której można powiedzieć, że jest polisą na życie, lekarstwem na wszelkie trudności.

Tegoroczny DDK odbędzie się 11 marca w Skierniewicach. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach przy ulicy Reymonta 33. W programie znajdą się: wykłady, świadectwa, etiudy teatralne.

Jako pierwsza swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się dobrze wszystkim znana s. Anna Maria Pudełko, apostolinka. W sobotnie przedpołudnie z paniami zgromadzonymi w CKiS spotka się także Barbara Gruszka-Zych, poetka, krytyk literacki, wieloletnia dziennikarka i reporterka tygodnika „Gość Niedzielny”. Nie mniej interesujące będzie spotkanie z Beatą Mądrą, żoną, mamą 7 dzieci, autorką warsztatów o kobiecości, mówcą motywacyjnym. W programie znają się też etiudy ze spektaklu „Mały Książę” w reżyserii Piotra Stawskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych w centrum naszego spotkania znajdzie się uroczysta Msza św. sprawowana w parafii św. Jakuba Apostoła. Eucharystii o godzinie 15.00 będzie przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Albert Wasilewski

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl