Wyższe Seminarium Duchowne rozpoczęło świętowanie

8 GRUDNIA 2017
ks. Łukasz Antczak

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to dla wspólnoty seminaryjnej dzień odpustu. Bowiem pod takim wezwaniem jest łowickie seminarium.

Tradycją się już stało, że w wigilię uroczystości jest sprawowane nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Starodawny śpiew Akatyst gromadzi w kaplicy seminaryjnej nie tylko domowników, ale również wszystkich chętnych z terenu całej diecezji. Tak było i w tym roku. Liturgii przewodniczył Rektor ks. kan. dr Sławomir Wasilewski, modlitwę prowadziła schola seminaryjna. Na zakończenie wygłosił słowo i udzielił błogosławieństwa Biskup Ordynariusz.

Świętowanie będzie miało swoją kulminację w dniu dzisiejszym. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Łowicki. Jednak w tym roku będą jeszcze inni wyjątkowi goście. Do wspólnego świętowania zaproszona została społeczność seminarium metropolitarnego z Łodzi. Będzie to czas nie tylko przepełniony modlitwą ale również wzajemnym poznawaniem siebie. Ostatnim punktem przyjazdu łódzkich alumnów będzie zwiedzanie łowickiej katedry .

Tekst i media: ks. Łukasz Antczak

Nabożeństwo