Wyruszyła 361. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

9 MAJA 2016
admin

Eucharystii przewodniczył bp senior Józef Zawitkowski. W homilii podkreślił, że pielgrzymi są świadkami wiary. Wyraźnie wzruszony zasłuchiwał się w pieśni maryjne śpiewane na łowicką nutę. Dźwięki kapeli ludowej towarzyszyły też wymarszowi pątników.

Przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Wiesław Frelek. Prowadzi kilkaset osób aż do Częstochowy. Do przejścia mają ok. 200 km.

Już w piątek dotrą do granic miasta. Uroczyste wejście na Jasną Górę odbędzie się w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Paulini z jasnogórskiego klasztoru nazywają łowicką pielgrzymkę „jaskółką pieszego pielgrzymowania”, ponieważ rozpoczyna sezon pieszych wędrówek przed oblicze Czarnej Madonny.

Wśród pątników wyróżnia się grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. Idą ze swoim katechetą Aleksandrem Frankiewiczem.

Po raz 24. z łowicką pielgrzymką wybrał się 81-letni ks. Ludwik Wnukowicz, który na Jasnej Górze był pierwszy raz 70 lat temu i od tej pory odwiedza to miejsce co roku.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości łowickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.

Historia pielgrzymki została opracowana przez przewodnika łowickiego p. Jacka Rybusa i można ją przeczytać na naszej stronie.

Podobne