Wykład Biskupa Michała Janochy w skierniewickim Klasyku

6 MAJA 2016
Jednym z priorytetów oświatowych w Polsce w roku szkolnym 2015/2016 jest podejmowanie działań w obszarze kultury i sztuki. Z tej okazji w środę 11 maja br. Zespół Szkół im. Ks. S. Konarskiego w Skierniewicach odwiedzi Ks. Biskup Michał Janocha z Warszawy, który wygłosi wykład dla licealistów i gimnazjalistów Klasyka.
Ks. Biskup Janocha jest biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej i wybitnym historykiem sztuki. Jako uczeń księdza Janusza Pasierba specjalizuje się w dziejach sztuki Wschodu i teologii ikon. Jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Artes Liberales.
W Klasyku Ksiądz Biskup da wykład zatytułowany „Wojna o obrazy”. Rzecz będzie tyczyła historii i teologii obrazów chrześcijańskich, a zwłaszcza jednego z większych sporów w dziejach chrześcijaństwa – sporu o obrazy właśnie.
Wykład Biskupa Janochy jest pomyślany jako inauguracja cyklu wykładów wybitnych znawców różnych dziedzin kultury i nauki.