Wspólna modlitwa kanoników Kapituły Katedralnej

10 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak

W Czwartek 9 listopada w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu została odprawiona msza święta na rozpoczęcie spotkania kanoników katedralnych. Eucharystii przewodniczył Biskup Łowicki.

Po pozdrowieniu głos zabrał Prepozyt – ks. prałat Stanisław Poniatowski, który poprosił zebranych o modlitwę za tych którzy odeszli,  a pozostawili po sobie ślad. Wspomniał zmarłych kanoników, biskupów, kapłanów i zmarłych z rodzin kapłańskich.

Natomiast homilię wygłosił ks. bp Józef Zawitkowski. Zawarł w niej historię życia i działalności Prymasa Tysiąclecia – ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podkreślił  znaczenie Jego dokonań na rzecz Kościoła i Narodu Polskiego.

Na sam koniec Prepozyt podziękował Ks. bp. Andrzejowi Franciszkowi Dziubie za wspólną modlitwę i zaprosił kanoników na dalszą część spotkania w budynku Kurii Diecezjalnej.

Należy podkreślić, że corocznie na początku listopada kanonicy kapituły katedralnej odprawiają mszę świętą za zmarłych kapłanów, biskupów i prymasów.

Tekst i zdjęcia: Damian Pietrzak