Wręczenie dekretów nominacyjnych neoprezbiterom

17 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 10:00 w budynku kurii diecezjalnej łowickiej bp Andrzej F. Dziuba wręczył dekrety nominacyjne trzem neoprezbiterom.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, którą poprowadził wikariusz biskupi – ks. Sławomir Sobierajski. Następnie Biskup Łowicki skierował do neoprezbiterów swoje słowo -Drodzy bracia neoprezbiterzy, dziękujemy wam za to, że wyraziliście wolę wobec Kościoła przyjęcia święceń. W tej woli trwajcie, licząc nie tylko na własne moce i siły, ale przede wszystkim na Boże siły.

Kolejnym punktem było wręczenie dekretów. Neoprezbiterzy otrzymali nominację do parafii:

-ks. Piotr Ornafa – parafia pw. Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście

-ks. Krzysztof Żądło – parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie

-ks. Bartłomiej Jaska – parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie

Następnie bp Wojciech Osial oraz ks. Sławomir Sobierajski przedstawili nowo wybranym wikariuszom zasady działania poszczególnych wydziałów kurii.

Na zakończenie bp Andrzej F. Dziuba odwołał się do swojej homilii podczas tegorocznych święceń kapłańskich, przypominając postać bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i stawiając go za wzór pracy kapłańskiej.

Spotkanie zakończyło się wspólna modlitwą i błogosławieństwem.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński