„Wolni w drodze do świętości”.

2 LISTOPADA 2018
Janusz Szwarocki

W wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu odbyło się spotkanie modlitewne pod hasłem: „Wolni w drodze do świętości”. Wydarzenie ze względu na jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości miało charakter patriotyczny. Patronem łowickiej nocy świętych był ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan Solidarności, błogosławiony męczennik za wiarę. Jego sylwetkę przybliżył w swoim wystąpieniu ks. Kamil Goc. Śpiewy religijno- patriotyczne wykonane przez artystów z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu, wprowadziły wszystkich w atmosferę jaka miała miejsce w latach walki o wolność. Ważnym elementem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której odśpiewano Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Mimo późnej pory – spotkanie zakończyło się po 21.00 – do kościoła licznie przybyli wierni, w tym dzieci w przebraniach świętych.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki