Witanna ikona MB w Bąkowie

9 CZERWCA 2017

W świątyni Maryja zajęła miejsce na specjalnie przygotowanym tronie, nad którym umieszczono koronę z symbolami nawiązującymi do tradycji żołnierskich. W takim samym klimacie przebiegało powitanie ks. proboszcza. – Maryjo, Matko nasza, Hetmanko żołnierza polskiego! Jako proboszcz tej wspólnoty, rodziny, chcę Ci powiedzieć, że pragniemy się od Ciebie uczyć słuchać Twojego Syna. Pragniemy się uczyć miłości, która zawsze jest związana z ofiarą z własnego życia. Pragniemy się uczyć patrzeć na drugiego człowieka jak na brata. I wiemy, że Ty nas tego nauczysz. Ufamy Tobie. Wiemy, że patrzysz w nasze serca. Wiemy, że wszystko wiesz, że wszystkiemu zaradzisz. Pozostań z nami, Matko nasza! – prosił ks. Zawiślak.  Wiele ciepłych słów wypowiedzieli także przedstawiciele rodzin, młodzieży, dzieci. Te ostatnie w rękach trzymały białe róże. Co warto podkreślić, dzieci jeszcze przed przybyciem Maryi malowały Jej wizerunek.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił bp Zawitkowski, który podczas homilii przywołał bolesne, ale i chwalebne wydarzenia z historii Polski. – Matka Boża przychodzi wtedy, gdy jest potrzebna polskiemu narodowi. Teraz też jest taki czas – mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. rozpoczęło się nocne czuwanie przed cudowną ikoną. Po Apelu Jasnogórskim wierni udali się na cmentarz, gdzie zostało odprawione nabożeństwo Wdzięczności za przekazaną wiarę. O północy odprawiono Pasterkę Maryjną. Ani przez chwilę Pani z Bliznami nie była sama.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.