Witana MB Częstochowska w Starym Waliszewie

31 MAJA 2017

Drewniana świątynia służy wiernym parafii Narodzenia Najświętszej Mary Panny od 1763 roku. Pieczołowicie odremontowany, zachował w sobie barokowo-rokkowy wystrój. Choć kamienna gotycka chrzcielnica wskazuje, że historia parafii jest dłuższa. Ta sięga końca XIV wieku.

Do nawiedzenia wspólnoty przez ikonę jasnogórską wierni przygotowywali się podczas misji świętych. 29 maja nadszedł oczekiwany dzień spotkania z Czarną Madonną.

Z kościoła wyszła procesja. Na czele niesiono aż 8 chorągwi. Dzieci trzymały duży różaniec, parafianki świece.  W tłumie szedł również bp Józef Zawitkowski, który przewodniczył uroczystości powitalnej.

Miejsce, w którym oczekiwano na przyjazd samochodu-kaplicy z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej wyznaczono przy remizie strażackiej. Zastępy druhów OSP stawiły się ze sztandarami. To im przypadł zaszczyt wyjęcia ikony z samochodu i niesienia w orszaku do kościoła.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.