Witana MB Częstochowska w Orłowie

27 MAJA 2017
admin

Gdy z samochodu-kaplicy wyłonił się wizerunek Jasnogórskiej Pani, bp Zawitkowski i ks. Stanisław Kosiacki, proboszcz parafii w Orłowie, ucałowali ramy obrazu. Strażacy unieśli ikonę do góry. Tak, żeby wszyscy ją zobaczyli. Zgromadzeni uklękli, oddając cześć i szacunek Królowej.

Następnie obraz na ramiona wzięli ojcowie i procesja ruszyła do świątyni. W drodze wizerunek Czarnej Madonny przejęły matki, potem młodzież i na ostatnim odcinku strażacy. Przed niesionym obrazem dziewczęta sypały płatki kwiatów.

Gotycki kościół z 1430 r., był wielokrotnie przebudowywany, ale zachowała się baszta z otworami strzelniczymi, wskazującymi, że świątynia pełniła funkcje obronną. Była świadkami świetności Orłowa, niegdyś miasta. W tym kościele przez prawie 24 godziny wierni zanosili swe prośby i dziękczynienia przed wizerunkiem Pani z Bliznami. Obraz Matki Bożej spoczął na zaszczytnym miejscu. Biało-błękitna dekoracja z napisem: „Dla Maryi nasze serca” była bardzo wymowna. Parafianie oczyścili je podczas misji świętych

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne