Witana MB Częstochowska w Łyszkowicach

12 CZERWCA 2017

Wierni z parafii pw. św. Kazimierza Królewicza licznie stawili się na powitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W długiej procesji tuż za krzyżem panie z Rycerstwa Niepokalanej niosły duży różaniec. Za nimi podążały poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu parafii, potem niesione były feretrony. W orszaku szły dzieci pierwszokomunijne. Wyróżniały się osoby w barwnych strojach łowickich.

Miejsce spotkania z ikoną jasnogórską wyznaczono przy skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Głowackiego. Uroczystości powitalnej przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Razem z proboszczem łyszkowickim ks. Jerzym Modelewskim ucałowali ramy obrazu, gdy ten wyłonił się z samochodu-kaplicy. Ustrojoną drogą do kościoła ikonę nieśli kolejno ojcowie, matki, młodzież i strażacy.

Obraz ustawiono na tronie przy głównym ołtarzu. – Maryjo, Królowo Polski! Witamy Cię sercem otwartym. Niech czas Twej obecności będzie dla nas odnowieniem wiary i trwałym pojednaniem z Bogiem i braćmi. Niech Bóg i Twoje święte imię doznaje szczególnej czci i chwały. Niech pod każdym dachem naszej parafii będzie modlitwa i zawierzenie Tobie, pojednanie i wzajemna dobroć. Niech Twa obecność Matko nasza nie będzie chwilowym poruszeniem serc, ale trwałym zadaniem chrześcijańskiego życia – mówił ks. Modelewski, witając Maryję. Po proboszczu słowa powitania wygłosili przedstawiciele rodziców, kół różańcowych, młodzieży i dzieci. Pod obrazem złożono kwiaty. Wartę przy ikonie zaciągnęli strażacy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.