Witana ikona MB w Nieborowie

19 CZERWCA 2017

Wędrująca po diecezji łowickiej ikona Matki Bożej Częstochowskiej 17 czerwca przybyła do parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie. Wierni powitali Królową Polski w procesji z chorągwiami i feretronami. Miejsce spotkania z obrazem wyznaczono przy kapliczce maryjnej.

W orszaku z wiernymi szli bp Wojciech Osial, proboszcz nieborowskiej parafii ks. Grzegorz Ziąbski i kapłani z dekanatu Łowicz – katedra, do którego należy wspólnota nieborowska. Nad przebiegiem uroczystości czuwał ks. Marek Pasiuk SAC, który przygotowywał wiernych podczas Misji Świętych do spotkania z Maryją.

Ikona jasnogórska przybyła w samochodzie-kaplicy, eskortowana przez policję i straż pożarną. Jako pierwsi podeszli do obrazu bp Osial i ks. Ziąbski. Ucałowali ramy na znak czci.

Zgromadzeni uklękli na widok Czarnej Madonny. W drodze do kościoła na swych ramionach nieśli ikonę mieszkańcy poszczególnych miejscowości należących do parafii – Nieborowa, Sypnia, Karolewa, Łasiecznik, Piasków i Julianowa w tym strażacy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.