Witana ikona MB Częstochowskiej w Oszkowicach

30 MAJA 2017

O tym, że do parafii św. Marcina Biskupa przyjeżdża Matka Boża świadczyły liczne flagi zdobiące trasę przejazdu, dekoracje świątyni i rzesza wiernych czekająca na Jej wizerunek. Parafianie przygotowani duchowo przez o. Jacka Staszewskiego, franciszkanina z utęsknieniem czekali na Panią z Bliznami. Mieli Jej wiele do powiedzenia. Po przeżyciu misji świętych, sakramencie pokuty i pojednania i naukach o istocie odwiedzin Matki Chrystusa, ze spokojem, ale i niecierpliwością wyszli do skrzyżowania dróg po swoją Matkę. Punktualnie o 17.00 Miriam ukazała się stęsknionym dzieciom.

W długiej procesji, bogatej w feretrony, chorągwie, poczty sztandarowe, w asyście trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, licznie zgromadzonej Liturgicznej Służby Ołtarza i z pieśnią na ustach zanieśli swoją Matkę do świątyni. Zaszczyt poniesienia wizerunku na ramionach przypadł ojcom, matkom, nauczycielom, młodzieży, matkom Żywego Różańca i strażakom.

W zabytkowym, drewnianym kościele Maryję przywitał proboszcz, ks. Michał Ciećwierz, delegacja rodzin, młodzieży i dzieci. Cała parafia zaangażowana była w ciepłe przyjęcie Królowej. Dzieci w rękach trzymał flagi w barwach maryjnych, panie przyniosły gromnice, wszyscy byli odświętnie ubrani. Każdy chciał być jak najbliżej Matki. Niektórzy mieli okazję spojrzeć Jej głęboko w oczy w trakcie posługi podczas Eucharystii, jak np. Sylwia Olejniczak, która śpiewała psalm.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.