Witana ikona MB Częstochowska w Domaniewicach

6 CZERWCA 2017
admin

Przywitanie Matki Bożej nastąpiło pod bramą kościoła. Napięcie wzmacniały kłębiące się chmury burzowe. Jak mówili niektórzy, Maryja podtrzymała niebo. Ulewny deszcz spadł bowiem dopiero, gdy ikona i wierni znajdowali się w świątyni. Bus-kaplicę eskortowali straż pożarna, policja i motocykliści. Po przybyciu ikony na znak szacunku jej ramy ucałowali bp Wojciech Osial i ks. Krzysztof Osiński, proboszcz parafii w Domaniewicach. Obraz na ramionach nieśli asysta parafialna w strojach ludowych, radni i ojcowie, strażacy. Przed ikoną niesiony był krzyż i duży drewniany różaniec.

W świątyni Maryja znalazła swoje miejsce na specjalnie przygotowanym tronie. Każdy mógł spojrzeć w Jej oczy, oddać wszelkie troski, kłopoty. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Osial, który podkreślał, że Maryja przybywa do parafii w szczególnym czasie – w Zielone Świątki. Przychodzi więc nie sama, nie tylko z Jezusem, ale także z Duchem Świętym Pocieszycielem.

Na progu Eucharystii słowa powitania do Matki skierował ks. Osiński, który podkreślał, ze przyjmując Maryję, wszyscy parafianie zapraszają do swojego życia także Jej Syna. Maryję witał także przewodniczący Rady Gminy Ryszard Ogonowski. – Maryjo, Jasnogórska Pani, my odwiedzamy Cię na Jasnej Górze, gdzie masz swój tron, ale gdy, nasza Królowo, zaszczycasz nas swoją obecnością, chcemy Ci pokazać domaniewicką ziemię, naszą parafię, gminę, nasze szkoły, sklepy, ulice. Chcemy pochwalić się tą piękną okolicą. Tymi szlachetnymi ludźmi, tą atmosferą, tymi strojami. I powiedzieć Ci: „To wszystko Twoje, bo wszystko, co robimy, robimy na pożytek ludziom i na Twoją i Twego Syna chwalę” – mówił R. Ogonowski. Czułe słowa powitania wypowiedzieli także radni i młodzież bierzmowana

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne