Wigilie dla samotnych

24 GRUDNIA 2013

Od wielu jednak lat w wielu parafiach organizuje się spotkania przy stole wigilijnych dla osób samotnych, starszych i biednych.

W tym roku także nie zabrakło takich inicjatyw. W te wydarzenia zaangażowani są liczni wolontariusze, kapłani oraz samorządy.

W Żyrardowie, w parafii farnej od kilkunastu lat 24 grudnia w okolicach południa zapraszani są mieszkańcy miasta na wspólną wieczerzę wigilijną. Zazwyczaj przygotowuje się od 200 do 300 miejsc. W to wydarzenie włączają się wspólnoty działające przy parafii, Stowarzyszenie Fabryka Feniksa oraz władze miasta.

Podobna inicjatywa ma miejsce w Łowiczu, w parafii katedralnej. Wigilia gromadzi około 100 osób a uczestniczy w niej także Biskup Ordynariusz.

Również w Rawie Mazowieckiej przygotowano spotkanie opłatkowe dla osób samotnych. Ale o tym i innych inicjatywach w diecezji można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego” i w wydaniu papierowym.