Wielkie święto w Diecezji

1 CZERWCA 2013

Po latach nauki i formacji święcenia kapłańskie przyjęli diakoni: Sebastian Antosik z parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu, Piotr Jarota z parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, Mateusz Podkowiński z parafii pw. Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą, Jakubowi Świerczyński z parafii pw. św. Michała Archanioła w Inowłodzu, Michał Szkupiński z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach.

Do katedry łowickiej przybyli również bp Józef Zawitkowski, bp senior Alojzy Orszulik, przełożeni i alumni Wyższego Seminarium Duchownego z rektorem ks. Sławomirem Wasilewskim, kapłani z całej diecezji, siostry zakonne, rodziny neoprezbiterów oraz wierni, chcący wspomóc modlitwą nowo wyświęconych kapłanów. Bp Andrzej F. Dziuba w homilii podkreślił wagę sakramentu kapłaństwa. – Zostaniecie obdarzeni przez Chrystusa mocą pojednania ludzi z Bogiem i między sobą. Przez ten znak sakramentalny wywołacie pokoju w sercach ludzi, ile ożywicie nadziei, ile razy staniecie się ludźmi, którzy sprawią, że ktoś będzie chciał iść i żyć dalej, ze ktoś pokona trudy w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Neoprezbiterzy 25 czerwca zostaną posłani do pięciu parafii diecezji łowickiej, ale już teraz bp Andrzej F. Dziuba udzielił im jurysdykcji do sprawowania sakramentu pokuty.

W pliku poniżej można wysłuchać całości homilii Biskupa Ordynariusza

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji „Gościa Niedzielnego”.