Wielki Koncert dla św.Jana Pawła II

21 MAJA 2017

Od 2007 roku parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim organizuje coroczne koncerty ku czci polskiego papieża. Każdemu przyświeca inne hasło. Tegoroczne – „Franciszkańska 3” nawiązuje do siedziby arcybiskupów krakowskich, miejsca w którym przez cały okres trwania pontyfikatu zameldowany był Jan Paweł II. To był również temat konkursy plastycznego, w którym wzięły udział dzieci i młodzież.

19 maja, w dniu koncertu, prace konkursowe wystawione były przed świątynią. Towarzyszyła im wystawa kolekcjonerska „Madonny Polskie” ze zbiorów Stanisława Duńskiego.

Koncert tradycyjnie rozpoczął występ scholi parafialnej pod kierunkiem Joanny Łażewskiej, Piotra Kwiatkowskiego i Arkadiusza Mamcarza, organisty i inicjatora koncertów papieskich. Młodzi wykonawcy jako pierwszą wykonali pieśń poświeconą Maryi. Trzymali w rękach po róży. Schodząc ze sceny z złożyli przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wkrótce okazało się, że na scenę jeszcze powrócili.

Zanim swój występ rozpoczął Zespół 33 nastąpiło oficjalne przywitanie uczestników wydarzenia. Tym razem po raz pierwszy w rolę gospodarza wcielił się ks. Jacek Grzywacz, od niespełna roku będący proboszczem parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.