Wędrówka Ikony Matki Bożej do Topoli Królewskiej

15 MAJA 2017

Wielkim więc  wyróżnieniem dla parafii jest obecność Matki Bożej w tym dniu. Wierni sumiennie przygotowali się do spotkania z Madonną.

Zgotowali Jej prawdziwie królewskie powitanie. Na godzinę przed przyjazdem Pani Jasnogórskiej zgromadzili się w świątyni i modlili o owocne przeżycie nawiedzenia, by następnie śpiewając litanię loretańską wyruszyć w długiej procesji z chorągwiami, feretronami Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Fatimskiej na plac przy skrzyżowaniu dróg, by tam przyjąć Królową. W orszaku procesyjnym szły także dzieci, które trzymały w rękach białe kwiaty.

Punktualnie o 17.00 w towarzystwie wozów strażackich na plac wjechał samochód-kaplica, z którego przy dźwiękach hejnału wiernym ukazała się ich Matka i Królowa. Na znak czci i szacunku ikonę ucałowali bp Wojciech Osial oraz proboszcz parafii ks. Kamil Leśniewski. Następnie na swoje ramiona Maryję wzięli strażacy, przedstawiciele Rady Parafialnej, rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz młodzież bierzmowana.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.