Warsztaty wokalne „Harmonia” w Skierniewicach

15 STYCZNIA 2018
ks. Łukasz Antczak

Po raz kolejny w Skierniewicach odbyły się Warsztaty Wokalne „Harmonia”. Bogu na chwałę śpiewały 40-osobowy chór i dzieci z Chrześcijańskiej Akademii Śpiewu, prowadzonej przez Fundację „Akademia Biskupa Ignacego Krasickiego”. Towarzyszyli im muzycy ze Stowarzyszenia „Gospel” z Wrocławia i soliści – Monika Wydrzyńska z zespołu TGD i aktor Teatru Muzycznego w Łodzi Michał Mielczarek.

 

Dwa dni prób wystarczyły, by w niedzielę zachwycić widzów i słuchaczy na koncercie w kinoteatrze „Polonez” w Skierniewicach. Na program trwającego półtorej godziny koncertu złożyło się kilkanaście utworów – kolędy, pastorałki, pieśni uwielbienia i towarzyszący warsztatom od początku hymn „Śpiewajcie Panu, sławcie Go”.

Chórzyści przygotowywali je od piątku, przez całą sobotę oraz w niedzielę do południa. Próby chóru  trwały do ostatniej chwili. Z solistami po raz pierwszy zaśpiewano pół godziny przed koncertem. Zabrakło nawet czasu, by przećwiczyć wszystkie utwory. Niektóre z nich wykonano na koncercie po raz pierwszy.

Obecny podczas koncertu bp Wojciech Osial nawiązał do słynnej sentencji Goethego o tym, że tam, gdzie jest muzyka, tam są ludzie o dobrych sercach. Biskup złożył także życzenia obchodzącemu jubileusz Zespołowi Czwartemu.- Dzieło ewangelizacji poprzez śpiew niech trwa, niech nas przemienia, abyśmy naszym życiem śpiewali pieśń nową – powiedział.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne