Warsztaty dla spowiedników i kierowników duchowych

5 LUTEGO 2020
ks. Kamil Goc

Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu przekazuje informację o warsztatach dla spowiedników i kierowników duchowych.

Szkolenie jest skierowane do kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich, które towarzyszą duchowo innym osobom.

Organizatorem szkolenia jest Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury prowadzone przez księży jezuitów.

Szczegółowe informacje poniżej oraz na stronie: http://eccc.pl/programy-i-zapisy/sesje-i-warsztaty/warsztaty-dla-spowiednikow-i-kierownikow-duchowych

Szkolenie psychologiczne dla spowiedników i kierowników duchowych

Termin: 2-4 marca 2020

Celem szkolenia jest uwrażliwienie kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich towarzyszących innym w rozwoju duchowym, na problemy psychiczne. Pogłębienie wiedzy w zakresie rozpoznawania objawów psychopatologicznych, mechanizmów obronnych, przesłanek sugerujących przekierowanie do specjalisty, współpracy z psychologami/psychoterapeutami. W szerszym zakresie tematyka zajęć będzie dotyczyć nawiązywania i utrzymywania zdrowej relacji i rozpoznawanie relacji toksycznej, pełnienia ról w relacji duszpasterskiej. Na szkolenie składają się zajęcia konwersatoryjne i ćwiczeniowe.

Proponujemy sesje warsztatowe:

Warsztat 1: relacja pomagania (kontakt)

Warsztat 2: psychopatologia a życie religijne

Warsztat 3: zaburzenia depresyjne i lękowe oraz żałoba

Warsztat 4: zaburzenia obsesyjno-kompulsywne z elementami religijnymi

Warsztat 5: wykorzystanie seksualne – praca z dorosłym wykorzystanym jako dziecko oraz praca z dzieckiem: ofiarą i świadkiem nadużyć

Warsztat 6: uzależnienia; ofiary przemocy; szantaż emocjonalny; wypalenie w różnych rolach społecznych i życiowych

Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z WARUNKAMI POBYTU w naszym Ośrodku. W przypadku problemów z zapisaniem się przez przycisk „ZAPISZ SIĘ” (powyżej), prosimy o ściągnięcie pliku (link pod mapą) i przesłanie wypełnionego formularza mailowo (info@eccc.pl) lub pocztą tradycyjną (ECCC, ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa).

Koszty:

Pokój 1 osobowy z łazienką – 470 PLN

Pokój 2 osobowy z łazienką – 350 PLN

W cenę wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie oraz szkolenie wraz z materiałami szkoleniowymi.

UWAGA: Brak możliwości uczestnictwa bez noclegu!

Program:

18:00 kolacja i zakończenie

o prowadzących:

dr Monika Guzewicz:

psycholog, psychoterapeuta, pedagog, wykładowca UJK, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej

ks. dr Tomasz Liszewski:

prezbiter archidiecezji łódzkiej, psycholog, psychoterapeuta, wykładowca WSD w Łodzi, absolwent i współpracownik Szkoły dla Spowiedników oo. Kapucynów

o. Paweł Szpyrka SJ:

spowiednik, rekolekcjonista, historyk, trener Centrum Arrupe, współpracownik Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej