Vitis Nr 14 Czerwiec 2012

10 CZERWCA 2013
admin

Na początek mamy dla Was coś dotyczącego zdania, które może być głoszone przez każdego osobiście. Czy jednak każdy może mieć swoją własną prawdę? Czy jest ich wiele? Na te pytania odpowie nam tekst „Moja własna prawda”.
Media uważane są dzisiaj bez wątpienia za czwartą władzę. Czy jednak zawsze można im ufać? Czy wszystkie informacje w nich zawarte są prawdziwe? „Środki manipulacji prawdą w mass-mediach” jest tekstem, który przybliży Wam oblicze działania mediów.
Dużo mówi się o prawdzie… na czym jednak polega jej fenomen? Na czym polega jej piękno? Odpowiedź na te pytania również można odnaleźć w najnowszym numerze.
Czy religia wychodzi z mody? Czy zastępuje ją coś zupełnie nowego? Czytając tekst poświęcony tematowi irreligii można dowiedzieć się więcej na ten temat!
Lepiej być szczerym i ranić, czy trzymać język za zębami? Tekst „Najgorsza prawda czy najlepsze kłamstwo” pomoże odpowiedzieć na to pytanie!
Czy dzisiaj jeszcze ludzie potrafią działać bezinteresownie? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w relacji z koncertu charytatywnego.
Prawda nie zawsze znajduje się poza człowiekiem. Czasem ukryta jest w głębi podświadomości, a wówczas potrzeba drugiego człowieka. Więcej na ten temat dowiecie się czytając tekst: „Rozmowa czy terapia—poznaj prawdę o sobie”.
Czy „Ewangelia jest obiektywem na prawdę w przestrzeni publicznej” dowiecie się czytając fotoreportaż z warsztatów gazetek seminaryjnych, które w tym roku odbyły się właśnie w Łowiczu.
Coraz więcej mówi się o wierze jako czymś irracjonalnym, podkreślając przy tym ogromne znaczenie nauki. Tekst „Prawdy nauki i prawdy wiary” pokazuje jednak trochę inne spojrzenie na tę kwestię.
W życiu potrzeba też chwili refleksji i wyciszenia. Tekst „Teatr cieni” jest napisany, aby uzmysłowić człowiekowi czym jest życie w ciemności, a czym jest życie w światłości Boga.
Stanąć w prawdzie o sobie i odpowiedź na Boże wezwanie… to jest dopiero wyczyn! Tekst „Oto ja—poślij mnie”przybliży Wam sylwetki neoprezbiterów.
Współczesna sztuka porusza człowieka. Czy jednak pokazuje ona prawdę? Czy przedstawiany przez nią krzyż jest autentycznym świadectwem, czy może profanowaniem sfery sacrum? Odpowiedź na te pytania również znajdziecie w najnowszym numerze!
Dotknęliśmy również tematu ludzi uznanych przez Kościół za godnych naśladowania i ukazaliśmy prawdę o bł. Bolesławie Lament.
Na koniec trochę z życia wspólnoty—czyli kronika.

Podobne