Vitis Nr 11 Grudzień 2010

26 MARCA 2011

Świat potrzebuje modlitwy. Wielu jest takich, którzy ofiarowują Panu Bogu swoją samotność, zamykając się za klauzurą klasztorów kontemplacyjnych i tam oddają się rozmowie z Bogiem. Niektórzy ludzie uważają, że taki styl życia jest szaleństwem. Czy tak naprawdę jest? Czym jest prawdziwa samotność? Czym jest szeroko pojęte piękno dla dzisiejszego człowieka? Na te i inne pytania nasi klerycy starali się dawać jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi. W naszym Seminarium mamy po raz pierwszy tzw. rok propedeutyczny. Odpowiemy, zatem na pytanie, czym ten rok jest i w jakim celu został ustanowiony.

W obecnym numerze Vitis oprócz wielu artykułów znalazł się także szczególny wywiad. Otóż Pasterz naszej diecezji w tym roku obchodził jubileusz sześćdziesiątych urodzin. Z tej okazji zamieszczamy obszerną rozmowę z ks. bp Andrzejem F. Dziubą, w której min. opowie o swojej młodości, współpracy z Prymasem Polski, planach na przyszłość; odniesie się także do bieżącej sytuacji Kościoła.

Oddajemy, więc w Wasze ręce jedenaste już wydanie czasopisma Vitis, głęboko ufając, iż będzie ono dla Was pożyteczną lekturą oraz elementem przybliżającym Was w stronę Stworzyciela.