VIII Rajd dla Życia

10 LIPCA 2017

Organizatorem rajdu było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Każdego roku wyznaczana jest inna trasa. Tegoroczna zgodnie z hasłem: „Kierunek Łódź Piotrowa” prowadziła do serca archidiecezji łódzkiej, czyli katedry. Tym razem 1 lipca wyruszyły dwie grupy rowerzystów. Jedna z Gdańska, druga z Oświęcimia. Spotkali się 7 lipca w Łodzi, żeby razem osiągnąć upragniony koniec. Trzeba przyznać, że aura ich nie rozpieszczała. Na początku towarzyszył im deszcz, wczoraj przypiekało słońce.

Trasa przebiegała też przez tereny diecezji łowickiej. Grupa jadąca z południa przez Mszczonów dotarła do Skierniewic. Tam w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny miała ostatni nocleg przed Łodzią. – Dołączaliśmy też intencje za te małżeństwa, które starają się o dzieci, a mają problem. Modlimy się, by zgodnie z zamysłem Bożym potomstwo było im dane – mówi ks. Rafał Buzała, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży archidiecezji krakowskiej.

– Wiemy, że wielu ludziom nasza modlitwa i ofiara złożona w tej intencji pomaga. Wieziemy też szczególne intencje związane z takimi dylematami, jak zabić czy nie zabić… Mamy tę ufność, że wygra życie – dodaje ks. Buzała.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.