VII Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów

7 KWIETNIA 2017

W sobotę 17 czerwca br. w Poznaniu odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów. Miejscem, do którego będziemy pielgrzymować jest najstarsza na ziemiach polskich katedra pw. św. App Piotra i Pawła. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Idźcie i głoście.

Pozostałe informacje:
1. Opis poszczególnych punktów organizatorzy grup otrzymają drogą elektroniczną.

2. Zgłoszenia i informacje szczegółowe dla organizatorów grup na stronie: www.ministranci.archpoznan.pl

3. Pielgrzymce będzie poświęcony czerwcowy numer ministranckiego czasopisma „KnC”.

4. Po zgłoszeniu grupy pielgrzymkowej w punkcie rejestracyjnym będą do odebrania pakiety pielgrzyma w cenie 10 zł (talon na obiad, teksty liturgiczne na pielgrzymkę itp.).

5. Każdą grupę ministrantów prosimy o przywiezienie ze sobą trybularza, dzwonków oraz sztandaru, które wezmą udział w procesji.

6. Ministranci uczestniczą w procesji i Mszy św. w strojach liturgicznych.

7. Kapłani przywożą ze sobą alby i białe stuły.

Gorąco zachęcam, aby zapał ewangelizacyjny, troska o pogłębianie formacji Służby Liturgicznej i doświadczenie wspólnoty Kościoła mobilizowały nas do udziału w pielgrzymce. Diecezjalnych duszpasterzy służby liturgicznej prosimy o skoordynowanie wyjazdu na pielgrzymkę w poszczególnych diecezjach czy wspólnotach.

ks. Adam Pieckenhagen
diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej –Poznań