VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

6 MAJA 2020
Krzysztof Zwoliński

Pandemia krzyżuje plany i zmusza do odwoływania wydarzeń, spotkań, pielgrzymek. Nie znaczy to jednak, że rezygnujemy z modlitwy, pokuty, dziękczynienia. Zapraszamy Was do wirtualnego pielgrzymowania razem z nami.

Scenariusz naszego spotkania był inny. W ramach naszej akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem”, tym razem w parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach 30 maja miała się odbyć VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

Z wiadomych względów nie może się ona odbyć tak, jak do tej pory. Jednak modlitwa, formacja i niesione przed Dzieło Dzielnych Kobiet dobro trwa. VII DPK będzie inna niż wszystkie. Postanowiłyśmy, jedynie w wąskim gronie organizatorów, udać się w pielgrzymce rowerowej do Giżyc, by tam przed cudownym obrazem Maryi upraszać dla każdej z was potrzebne łaski, a także prosić o ustanie pandemii. Nasze pielgrzymowanie odbywające się pod hasłem: „Pod Twoją obronę” rozpoczniemy w Rawie Mazowieckiej, w miejscu, w którym ostatni raz się spotkałyśmy. W ten sposób symbolicznie zabierzemy każdą z Was na pielgrzymi szlak. Podczas drogi zatrzymamy się na modlitwę w 7 parafiach. Z każdego miejsca będziemy prowadziły transmisję online.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.