V Diecezjalne Spotkanie Młodych

18 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

Po raz 5. młodzi diecezji łowickiej zgromadzili się w Łowiczu, by poznać się, zjednoczyć i formować w myśl „… z twórczą odwagą!”.

Tym razem na hali OSiR w Łowiczu młodzież m.in. z Rawy Mazowieckiej, Żyrardowa. Kutna, Łęczycy, Szymanowa i Łowicza wraz z kapłanami i katechetami uczestniczy w V Diecezjalnym Spotkaniu Młodych.

W pierwszej części spotkania młodzi poznali się podczas tańca uwielbienia, które poprowadziła wspólnota tancerzy Siewcy Lednicy z Szymanowa pod opieką s. Adrianny, niepokalanki.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Kolejnym punktem V Diecezjalnego Spotkania Młodych była konferencja Marka Kozłowskiego – męża, taty, katechety, związanego ze skierniewicką wspólnotą „Apostoł”, prowadzącego bloga „Domator”. Choć w programie spotkanie z Markiem Kozłowskim nazwane było konferencją, jego prelekcja była świadectwem wiary, dążenia do niej, a także wskazówkami dla młodych, jak z twórczą odwagą iść przez życie i pozwolić kierować w nim Panu Bogu. Po konferencji młodzi mogli porozmawiać z prelegentem osobiście.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Tradycją młodzieżowych spotkań w Łowiczu są koncerty muzyki chrześcijańskiej. Tym razem dla młodzieży zagrał zespół Regau, który 15 października wydał kolejną płytę. W programie znalazł się czas także na dyskusję w tematach, które nurtują młodzież.

Grupa muzyczna „Regau” działa od 2003 r. prezentując chrześcijańskie treści w nurcie muzyki reggae. Energetyczne brzmienia z duchowym przekazem przypadły młodym do gustu. Po klimatycznym koncercie młodzi mieli czas na rozmowy, wymianę spostrzeżeń podczas posiłku. W przerwie mogli też zapisać pytania, które nurtują ich w kwestii wiary, Kościoła, życia i wspólnoty.

Po konferencji nadszedł czas na prezentację grup, wspólnot, które działają na terenie diecezji i w poszczególnych parafiach.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Ostatnim, lecz najważniejszym punktem V DSM była Eucharystia w łowickiej katedrze. Młodzi dotarli na nią wędrując ulicami miasta, dając świadectwo wiary. Dziękczynieniu przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

Po rozbudowanym programie spotkania w hali sportowej OSiR w Łowiczu, młodzi z pieśnią na ustach wyruszyli ulicami miasta na Mszę św. do łowickiej katedry. Eucharystii – najpiękniejszemu dziękczynieniu przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wraz z ordynariuszem diecezji przy Stole Eucharystycznym modlili się bp Wojciech Osial, ks. Paweł Olszewski – diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Jacek Zieliński, ks. Tomasz Stępniak. ks. Kazimierz Radzik SAC oraz ks. Andrzej Sylwanowicz.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Magdalena Gorożankin, ks. Tomasz Stępniak