Uroczystości Bożego Ciała w Łowiczu

16 CZERWCA 2017
admin

Boże Ciało w Łowiczu tradycyjnie rozpoczęło się w katedrze od Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W Eucharystii uczestniczyli także bp Wojciech Osial, a także biskupi seniorzy: Alojzy Orszulik i Józef Zawitkowski.

Ołtarz Pański otoczyło również kilkunastu kapłanów. W homilii ordynariusz podkreślał, że Bóg jest wyjątkowo blisko swojego ludu. Można poczuć Jego działanie.

– To bardzo dużo, ale czy to wszystko, co Bóg może uczynić? – pytał biskup. – Ewangelia powie, że to nie wszystko, bo Jezus mówi, że jest chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Bóg w Jezusie chce być jeszcze bliżej swojego ludu. Chce dawać siebie pod postacią chleba i wina – mówił kaznodzieja.

Po Mszy Św. z katedry wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po raz pierwszy szła ona zmienioną trasą. W tym roku przebiegała ulicami: Stary Rynek, 11 Listopada,  Koński Targ, Tkaczew, 3 Maja ponownie na Stary Rynek.

Przy każdym z czterech ołtarzy czytana była Ewangelia nie tylko w języku polskim, ale także w jednym z obcych – angielskim, niemieckim, włoskim i francuskim.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne