Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II w Kutnie

30 PAźDZIERNIKA 2014

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Uczestniczyli w niej księża z dekanatu i siostry zakonne, mieszkańcy Kutna z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim, starosta kutnowski Mirosława Gal-Grabowska, wójt gminy Kutno Jerzy Bryła, komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej oraz poczty sztandarowe. Liturgię uświetnił chór „Cantores Cordis Iesu” ze Skierniewic.

– Dziś, gdy gromadzimy się w tej świątyni z radością przyjmujemy relikwie krwi Jana Pawła II. Chcemy sobie uświadomić, że to jest ta sama krew, która wylana była na placu Świętego Piotra. Niech relikwie staną się ożywczym darem dla parafii, miasta i pięknej ziemi kutnowskiej – mówił w homilii bp Dziuba. Na koniec Eucharystii pobłogosławił wszystkich relikwiarzem, który później wierni mogli ucałować. Wartę przy relikwiach pełnili uczniowie liceum mundurowego.

Ordynariusz łowicki przekazał dwojgu młodym parafianom miniatury symboli Światowych Dni Młodzieży – krzyża i ikony Salus Populi Romani. 22 października, w każdej parafii diecezji rozpoczęła się peregrynacja tych symboli, będąca oznaką przygotowania na spotkanie młodzieży z całego świata w 2016 r. w Krakowie.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.